Ana içeriğe atla
ICS SIGHT

Varlık ve Zaafiyet Yönetimi

Varlık ve Zaafiyet Yönetimi

Varlık yönetimi ile uzun ömürlü ve yüksek performanslı sistemler elde edin

Genel olarak varlık yönetimi, uzun ömürlülük ve verimlilik açısından mümkün olan en yüksek performansı elde etmek amacıyla gerçekleştirilen sistematik bir süreçtir.

Yalnızca siber güvenlik açısından değil, endüstrideki prosesin düzgün şekilde yürütülebilmesi için de önemlidir. Endüstrideki bilgisayar ve cihazlardan oluşan ağın pasif bir şekilde dinlenip, protokollerin gelişmiş teknolojilerle ayrıştırılması ile sağlanır.

SCADA sistemlerindeki varlıklar genellikle PLC, HMI, RTU gibi cihazlar olabileceği gibi, "switch", "router" veya operatör bilgisayarları ağ bileşenleri olabilir.

Geniş IT/OT/IIOT Protokolü ve Üretici Desteği

Geniş IT/OT/IIOT Protokolü ve Üretici Desteği

30'dan fazla IT/OT/IIOT iletişim protokolü ve onlarca üretici desteği ile tüm endüstriler için etkin bir varlık yönetimi sunulur.

Detaylı Varlık Bilgisi Analizi

Varlıkların IP ve MAC adreslerine ilave olarak, "firmware", seri numarası, işletim sistemi, yüklü programlar ve ek modül bilgisi gibi detaylı özellikleri tespit edilir.

Zengin ve Güncel Zafiyet Veritabanı

Düzenli olarak güncellenen ve çevrim dışı çalışan zafiyet yönetimi mekanizması ile varlıkların zafiyetleri giderilmek üzere ortaya çıkarılır.

Zafiyet yönetimi ile saldırıya açık noktalarınızı tespit edin

Varlık yönetiminin bir sonraki aşaması, söz konusu varklıkların "firmware" veya seri numarası gibi bilgilerinden yola çıkarak uluslararası zafiyet veritabanında o cihazla ilgili yayınlanmış zafiyetleri tespit etmektir.

Söz konusu cihaz bilgilerini ağ üzerinden pasif dinleme ile almak, oldukça gelişmiş mühendislik teknikleri kullanmayı gerektirir.

Bununla birlikte SCADA sistemlerinin tamamen çevrim dışı olduğu göz önünde bulundurulur ve zaafiyet veritabanı düzenli olarak güncellenir ve ICS Sight bünyesinde her an kullanıma hazır bulundurulur.

ICS SIGHT

Diğer Özellikler

Varlık ve Zaafiyet Yönetimi

Sistemdeki tüm varlıkların keşfi, tanımlanması ve zaafiyetlerinin tespit edilmesi

Akıllı Süreç Yönetimi

Proses takibi ile üretim sürecinin kesintisiz şekilde sürekliliğini sağlama

Gelişmiş Kural Motoru ile Anomali Tespiti

Sistemin çalışmasını sekteye uğratabilecek her türlü siber saldırı ve anomali tespiti

İletişim Tespiti ve Ağ Haritalandırma

Varlıklar arası tüm iletişimin tespit edilmesi ve grafiksel haritalandırma