Ana içeriğe atla
ICS SIGHT

İletişim Tespiti ve Ağ Haritalandırma

İletişim Tespiti ve Ağ Haritalandırma

Ağ haritası ile hiçbir varlık ve bağlantı gözünüzden kaçmasın

ICS Sight ile varlıklar arası iletişim takip edilerek ağ haritası çıkarılır. Böylelikle ağda unutulan hiçbir varlık bırakılmadığı gibi veri akışı canlı bir şekilde takip edilir.

Ayrıca işletme sahibi ve yöneticilerine altyapıdaki ağı daha iyi anlamaları sağlanır. Bununla birlikte gerçekleşen bir siber saldırı durumunda saldırıda kullanılan zararlı yazılımlar iletişim takibi ile tespit edilir ve olay sonrasında incelenmek üzere yazılımsal karantinaya alınır.

Gelecekte gerçekleşmesi muhtemel saldırılar için de saldırı simülasyonu yapılarak saldırganların izleyeceği yol çıkarılır ve buna göre gerekli tedbirlerin alınması sağlanır.

Anlık İletişim Takibi

Anlık İletişim Takibi

Varlıklar arası iletişim tüm detaylarıyla takip edilir. Kullanılan protokoller, yanlış yapılandırmalar, arızalı cihazlar, varlıkların açık portları ve yabancı girişimler anında tespit edilir.

Grafiksel ve Katmanlı (Purdue) Haritalandırma

İletişim tespitinin devamı olarak ağ, hem Purdue modeline göre katmanlı olarak, hem de grafik arayüzü ile gösterilir. Böylece görünürlük arttırılarak daha iyi yönetilebilir bir ağ ortamı sunulur.

Saldırı Simülasyonu ve Olay Müdahalesi

Siber saldırılar meydana gelmeden önce ağ haritası ile saldırı simülasyonu yapılarak saldırganların atak vektörleri ortaya çıkarılır. Saldırı sonrasında ise izlenilen yol kullanılan zararlı yazılımlar incelenir.

Varlıklar, İletişim, Protokoller ve Daha Fazlası...

Ağ haritası, sistemin genel yapısını gösterdiği gibi varlıkların konumu, varlıklar arasındaki iletişimi, olası saldırı vektörlerini ve konuşulan protokoller gibi birçok detaylı bilgiyi sunar.

ICS SIGHT

Diğer Özellikler

Varlık ve Zaafiyet Yönetimi

Sistemdeki tüm varlıkların keşfi, tanımlanması ve zaafiyetlerinin tespit edilmesi

Akıllı Süreç Yönetimi

Proses takibi ile üretim sürecinin kesintisiz şekilde sürekliliğini sağlama

Gelişmiş Kural Motoru ile Anomali Tespiti

Sistemin çalışmasını sekteye uğratabilecek her türlü siber saldırı ve anomali tespiti

İletişim Tespiti ve Ağ Haritalandırma

Varlıklar arası tüm iletişimin tespit edilmesi ve grafiksel haritalandırma