Ana içeriğe atla
ICS SIGHT

Gelişmiş Kural Motoru ile Anomali Tespiti

Gelişmiş Kural Motoru ile Anomali Tespiti

Güçlü kural motoru ve katmanlı uyarı sistemi ile güvende kalın

Her şeyden önce bir siber güvenlik yazılımı olan ICS Sight'ın en güçlü taraflarından birisi de üzerinde özel olarak çalışılmış olan katmanlı uyarı sistemidir. Bu sistem sayesinde güncel siber saldırılara karşı proaktif güvenlik sağlandığı gibi, proses, "baseline" ve iletişim kuralları da aynı merkezden yönetilebilir hale getirilmiştir.

Bununla birlikte varlık, proses veya protokole göre kullanıcılar tarafından özel kural yazılabilmesi için gerekli altyapı sağlanmıştır. Bu esnek uyarı sistemi sayesinde her endüstrinin ihtiyacına yönelik özel kurallar yazılabilir ve gerçek bir siber savunma sistemi sağlanabilir.

Katmanlı Yapı, Esnek Kullanım

Katmanlı Yapı, Esnek Kullanım

Esnek yapısı ve katmanlı mimarisi ile sistemde tespit edilen tüm anomaliler, kaynağı hangi kural motoru olursa olsun, tek bir arayüzde kullanışlı ve anında müdahale edilebilir şekilde gösterilir.

Güçlü Kural Motoru

Binlerce zararlı yazılım ve saldırı tipini tespit edebilen güçlü siber güvenlik kurallarının bulunduğu kural motoru, kullanıcı tarafından basit bir şekilde eklenebilen kurallarla işletmelere özel olarak uyarlanabilir.

Uyarılara Özel Personel Görevlendirme

Kritik altyapıda tespit edilen uyarı sistemine düşen bildirimlerin ilgili kişilere ataması yapılabilir ve sorunun çözülüp çözülmediği sistemden alınan geri bildirimler ile takip edilebilir.

Tüm Servislerden Beslenen Siber Güvenlik Mimarisi

Kural motoru ile anomali tespiti yapılan ve tespit edilen anomalilerin gösterildiği uyarı sistemi, sadece hazır kuralları bulunan siber saldırılar için değil, ayrıca protokol ve cihaz bazlı anomalilerin de tespit edilebilmesi için oldukça esnek bir şekilde tasarlanmıştır.

ICS SIGHT

Diğer Özellikler

Varlık ve Zaafiyet Yönetimi

Sistemdeki tüm varlıkların keşfi, tanımlanması ve zaafiyetlerinin tespit edilmesi

Akıllı Süreç Yönetimi

Proses takibi ile üretim sürecinin kesintisiz şekilde sürekliliğini sağlama

Gelişmiş Kural Motoru ile Anomali Tespiti

Sistemin çalışmasını sekteye uğratabilecek her türlü siber saldırı ve anomali tespiti

İletişim Tespiti ve Ağ Haritalandırma

Varlıklar arası tüm iletişimin tespit edilmesi ve grafiksel haritalandırma